MUSTAFA SUNGUR ÜLGER `DEN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI « HABERR

SON DAKİKA

MUSTAFA SUNGUR ÜLGER `DEN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

Bu haber 01 Aralık 2021 - 23:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Ucuz Web Tasarım

Özgüven Grup Genel Koordinatörü Mustafa Sungur Ülger, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Ülger, Birleşmiş Milletler tarafından “Dünya Engelliler Günü” olarak kabul edilen 3 Aralık tarihi, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına dikkat çekilmesi ve farkındalık oluşturulması adına önemli bir gündür.

Engellilik, sosyal yönleriyle her birimizi yakından ilgilendiren, olumsuz etkilerini en aza indirgemek için herkesin katkısına, duyarlılığına ve ortak çabasına ihtiyaç hissedilen toplumsal bir husustur.

Devlet ve millet olarak bütün insanların yaşamlarını kolaylaştırmak, hayatlarına değer katmak, değer üretmek, meselelerin farkında olabilmek bizim görevimiz. “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” diyen bir geleneğin mensupları olarak bizler, engelli kardeşlerimizin her zaman yanında olmaya ve onların hayatlarını ve yaşamlarını kolaylaştırmaya azami önem göstermeliyiz. Fiziki engelleri kaldıramıyorsak bile, kalplerdeki engelleri ortadan kaldırmak suretiyle engelli vatandaşlarımızın da toplumumuzun bir parçası olduğu gerçeğinin idrak edilmesi, sorunların daha hızlı çözülmesine katkı sağlayacaktır.

Devletimizin sosyal politikalar anlamında engelli vatandaşlarımıza yönelik sunduğu; ekonomik, eğitim, sağlık, spor, sanat, kültür ve rehabilitasyon hizmetleri dünyaya örnek olabilecek niteliktedir. Bunlar engelli bireylerimiz ve aileleri adına çok sevindirici uygulama ve çalışmalardır.

Engelli kardeşlerimizin, önlerindeki fiziki-sosyal engeller kaldırıldığında ve kendilerine imkan sağlandığında, spordan sanata, eğitimden ticarete, siyasetten iş dünyasına kadar hayatın ve yaşamın her alanında sergiledikleri üstün gayret ve başarılarına, azim ve kararlılıklarıyla; Devletimizin ve milletimizin onlara olan desteğine ve güvenine fazlasıyla karşılık verdiklerine, hepimiz şahit oluyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle engelli dostu olarak, tüm engelli vatandaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyor, devletimizin sunduğu bütün imkânlarla yanlarında olduğumuzu ifade ediyor, kendilerine ve ailelerine sevgi, saygı ve muhabbetlerimi sunuyor, esenlikler diliyorum.

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok