TARIMKON GENEL BAŞKANI HAKAN YÜKSEL `DEN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ MESAJI « HABERR

SON DAKİKA

TARIMKON GENEL BAŞKANI HAKAN YÜKSEL `DEN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ MESAJI

Bu haber 05 Haziran 2021 - 12:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Ucuz Web Tasarım

Uluslararası Tarım ve Gıda Konfederasyonu (TARIMKON ) Genel Başkanı Hakan YÜKSEL, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Yüksel, Çevre sorunlarına dikkat çekmek ve çevre bilincini artırmak amacıyla 5 Haziran günü Dünya Çevre Günü olarak kutlanmaktadır.

Hızlı nüfus artışı, sanayileşme gibi birçok neden sıralasak da çevre sorunlarının en büyük nedeni bilinçsizliktir. İnsanlar doğanın canlı yaşamındaki önemini fark etmezse, çevreye dair gerekli önlemleri almazsa ve duyarlı davranmazsa çok ciddi küresel çevre sorunlarıyla karşı karşıya gelecektir.

Unutmamalıyız ki sağlıklı bir yaşam için temiz bir doğaya ihtiyacımız vardır. Beden sağlığı, ruh sağlığı için ve kıtlık yaşamamak için doğaya özen göstermeliyiz. Doğa bizim nefes ve besin depomuz, yaşam kaynağımızdır. Doğaya özen göstermedikçe ve zarar verdikçe hem kendimizi hem de gelecek nesilleri tehlikeye atarız.

Cennet vatanımızın güzelliklerini korumak ve yaşatmak için her birimize büyük sorumluluk düşmektedir. Kamu kurumlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, gönüllü kuruluşlarımızla birlikte herkes doğaya saygı göstermeli, zarar vermemeli, çevre bilinci ile hareket etmeli ve çocuklarımızı da bu bilinçle yetiştirmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin Dünya Çevre Günü’nü kutluyor, toplumumuzda çevre bilincinin artmasını temenni ediyor, temiz ve sağlıklı bir dünya diliyorum.

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok