Afganistan’da Orta Öğretimdeki Kız Çocuklarının Eğitimine Yönelik Kısıtlamanın Devam Ettirilmesi Hk. « HABERR

", "url" : "https://haberr.net/afganistanda-orta-ogretimdeki-kiz-cocuklarinin-egitimine-yonelik-kisitlamanin-devam-ettirilmesi-hk/", "publisher" : { "@type" : "Organization", "name" : "HABERR", "logo": { "@type": "ImageObject", "name": "HABERR", "width": "150", "height": "52", "url": "https://haberr.net/wp-content/uploads/2022/11/haberr-logo.png" } } }
SON DAKİKA

Afganistan’da Orta Öğretimdeki Kız Çocuklarının Eğitimine Yönelik Kısıtlamanın Devam Ettirilmesi Hk.

Bu haber 24 Mart 2022 - 11:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Ucuz Web Tasarım

Resim

No: 100, 23 Mart 2022, Afganistan’da Orta Öğretimdeki Kız Çocuklarının Eğitimine Yönelik Kısıtlamanın Devam Ettirilmesi Hk.

Afganistan’da bugün başlayan yeni eğitim döneminde, orta öğretimdeki kız çocuklarının eğitimine yönelik kısıtlamanın devam ettirilmesini üzüntüyle karşılıyoruz.

Yeni eğitim döneminde kız çocukları dahil tüm öğrencilerin eğitimlerine devam etmesi esas itibariyle bizatihi Afgan halkının büyük bir çoğunluğunun beklentisidir.

Afganistan Geçici Hükümetine öncelikle Afgan halkının yararı için kapsayıcı bir şekilde bir an evvel her yaşta kız çocuklarının da eğitimine izin verilmesi çağrısında bulunuyor, bu zor günlerde Afgan halkının yanında olmayı sürdüreceğimizi vurguluyoruz.

Bu Sayfayı Yazdır
Facebook’ta Paylaş

kaynak:https://www.mfa.gov.tr/no_-100_-afganistan-da-orta-ogretimdeki-kiz-cocuklarinin-egitimine-yonelik-kisitlamanin-devam-ettirilmesi-hk.tr.mfa

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.