Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Muharip Gaziler Derneği Yalova Şubesi heyetini kabul etti « HABERR

", "url" : "https://haberr.net/cumhurbaskani-ersin-tatar-muharip-gaziler-dernegi-yalova-subesi-heyetini-kabul-etti/", "publisher" : { "@type" : "Organization", "name" : "HABERR", "logo": { "@type": "ImageObject", "name": "HABERR", "width": "150", "height": "52", "url": "https://haberr.net/wp-content/uploads/2022/11/haberr-logo.png" } } }
SON DAKİKA

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Muharip Gaziler Derneği Yalova Şubesi heyetini kabul etti

Bu haber 22 Mart 2022 - 13:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Ucuz Web Tasarım

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Muharip Gaziler Derneği Yalova Şubesi heyetini kabul etti

“Mehmetçik adaya çıkarma yapmasaydı, bugün bu adada Türk varlığından bahsetmek mümkün olmayacaktı”

Fotoğraflar

 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Muharip Gaziler Derneği Yalova Şubesi heyetini kabul ederek görüştü.

Kabulde yaptığı konuşmada, kendisini ziyarete gelen Kıbrıs gazileri ile bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, büyük Türk milletinin kopmaz bir parçası olarak bu ülkede asırlardır verilen mücadelenin sonunda kurulan KKTC’yi, Doğu Akdeniz’de yaşatma kararı içinde olduklarını dile getirdi.
Cumhurbaşkanı Tatar, EOKA’cılara karşı verdiğimiz mücadelede ve direnişte, Türkiye Cumhuriyeti’nin tam desteğinin çok önemli olduğunu vurgulayarak 20 Temmuz 1974 Kıbrıs Barış Harekâtı’nın bir dönüm noktası olduğunu belirtti ve “Mehmetçik adaya çıkarma yapmasaydı, bugün bu adada Türk varlığından bahsetmek mümkün olmayacaktı” dedi.
“Karşı tarafın niyeti, burayı bir Helen Adası’na dönüştürmek ve adayı Yunanistan’a bağlamaktı. Türkiye Cumhuriyeti garantör ülke olarak müdahale hakkını kullandı ve bugün bu adada şehitlerimizin, gazilerimizin ve mücahitlerimizin sayesinde, özgürlük içinde yaşıyoruz. Vatan uğruna canlarını hiçe sayıp şehit olan soydaşlarımızı rahmetle anar, siz gazilere de minnetlerimi sunarım” diyen Cumhurbaşkanı Tatar, ziyaretlerinden dolayı Kıbrıs gazilerine teşekkür etti.

 

kaynak:https://kktcb.org/tr/cumhurbaskani-ersin-tatar-muharip-gaziler-dernegi-yalova-subesi-heyetini-kabul-9568

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.