Ana Sayfa Gündem 10 Haziran 2021 117 Görüntüleme

TOKAT PLEVNE ANADOLU LİSESİ BİLİM ŞENLİĞİ YOĞUN BİR KATILIMLA AÇILDI

Tokat Plevne Anadolu Lisesi’nde TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı çeşitli dallardaki projelerle dikkat çekti.

Bir Ülkü Varol Taşar dahil 8 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen ‘Eğitimde İşbirliği Protokolü’ kapsamında; ülkemizde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak ‘4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı’ çerçevesinde ülke genelinde seçilen 2000 proje okulundan biri olan Tokat Plevne Anadolu Lisesi’nde TÜBİTAK Bilim Fuarı’nın açılışı Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat il Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Eraslan, Şube Müdürü Kutbettin Kaya, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Çelik, Tokat Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Fehmi Çankaya, Tokat Kızılay Şube Başkanı Faruk Delen, Tokat Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Şaban Ceylan, Tokat Eğitim-Sen Başkan Yardımcısı Güliz Gökalp, davetli okul ve kurum müdürleri, öğretmen ve öğrencilerin yoğun katılımıyla yapıldı.

Bir 5 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

Açılış konuşması yapan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, bilimin öneminden ve kendilerinin bilime olan desteklerinden bahsederek bölgede tek olan bilim merkezinin Tokat’a kazandırılacağının müjdesini verdi. Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ayrıca bu tarz projelerin her zaman olduğu gibi bundan sonra da destekçisi olacaklarını ifade ederek fuarın açılış kurdelesini kesip, proje stantlarını tek tek gezerek projeler hakkında öğrencilerden bilgi aldı.

Bir Ülkü Varol Taşar dahil 5 kişi, oturan insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Çelik, bu ve buna benzer projelerle Tokat’ın çehresinin değişeceğini yeni bir anlayışa kavuşacağını belirtti.

Bir Ülkü Varol Taşar dahil 4 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Tokat Plevne Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ülkü Taşar, Bilim her zaman hayal ile başlar gayretli çalışmalarla devam eder. Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, en hakiki mürşit ilimdir, fendir. İlim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir diyerek bizlere bilim yolunu işaret eden ulu önder Atatürk’ün bu düsturu ile hareket ederek TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı sergimizi gerçekleştirdik. Fuarımızın hazırlanmasında emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize, bizi bu günümüzde yalnız bırakmayan saygıdeğer konuklarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Dedi.
ABDULLAH YİĞİT –ANKARA

Bir 1 kişi, ayakta ve açık hava görseli olabilir

Bir Ülkü Varol Taşar dahil 4 kişi, ayakta duran insanlar, eşarp ve açık hava görseli olabilir

Bir 4 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Bir Ülkü Varol Taşar dahil 3 kişi, ayakta duran insanlar, balon ve açık hava görseli olabilir

Bir 2 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

Bir Ülkü Varol Taşar dahil 5 kişi, sakal, ayakta duran insanlar, açık hava ve şunu diyen bir yazı 'TOKAT PLEVNE DOLU LİSESİ' görseli olabilir

Bir Ülkü Varol Taşar dahil 6 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

Bir 5 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

Bir Ülkü Varol Taşar dahil 9 kişi, ayakta duran insanlar, açık hava ve şunu diyen bir yazı 'TOKAT LİSESİ' görseli olabilir

Bir 4 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

Bir 3 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

Bir Ülkü Varol Taşar dahil 8 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

Bir 5 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Bir 4 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

Bir Ülkü Varol Taşar dahil 3 kişi, ayakta duran insanlar, açık hava ve şunu diyen bir yazı 'BLEM lerimizin hikayelerini r biliyoruz? 80 ÖZÜM yaşanmış hikâyeleri bilgi ki dinletilerek ONUC yaşanmı tarafından ilerimizin' görseli olabilir

Bir Ülkü Varol Taşar dahil 3 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Bir Ülkü Varol Taşar dahil 3 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir


Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.