Ağrı İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Nuri Samancı, TMO Ağrı Ajans Amiri Mahir Şahin’i ziyaret etti « HABERR

SON DAKİKA

Ağrı İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Nuri Samancı, TMO Ağrı Ajans Amiri Mahir Şahin’i ziyaret etti

Bu haber 22 Mart 2022 - 23:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Ucuz Web Tasarım

SERVET SAMANCI -AĞRI
Ağrı İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Nuri Samancı, TMO Ağrı Ajans Amiri Mahir Şahin’i makamında ziyaret etti.

Bir 2 kişi ve iç mekan görseli olabilir

Ziyaretinden dolayı Ağrı İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Nuri Samancı Ağrı İl Temsilcimiz Gazeteci Servet Samancı `ya Açıklama Yaptı.

Açıklama yok.

Başkan Samancı, Bugün TMO Ağrı ajans Amiri sayın Mahir Şahin’i Makamında ziyaret ettik. Ağrı ilimizde bulunan yetiştiricilerimizin arpa alımı konusundaki yaşanan sorun ve sıkıntıları konuştuk mağduriyetin çözümü İçin gerekli girişim ve görüşmeleri yaptık. yapmaya devam ediyoruz. Ak Parti Ağrı İl Başkanımız sayın Halil Özyolcu ` nun yaptığı girişim ve görüşmeleri ile 2 tır arpanın ağrıya gönderildiği dağıtımı çiftçilere yapıldı kendisine şahsım ve yetiştiricilerimiz adına çok teşekkür ederim. Ancak bunun yeterli olmadığı hepimizin elini taşın altına koyup elimizden geleni yapmalıyız ilimizde kışın uzun olması hayvanların uzun zaman içerde ahırlarda kalmasıyla birlikte yaşanan kuraklığında verdiği olumsuzluklar nedeni ile yetiştiricinin ciddi anlamda hayvanlarını beslemede sıkıntılar yaşandığı arpa başvurusu yapan yetiştiricilerimizin muzdarip olduğu konu yetiştiricilik hayvancılık yapmayan kişilerin arpa başvurusu yaptığı ve aldıkları arpayı ticaret amaçla aldıkları arpayı TMO ` dan aldığı fiyatın iki katına çiftçilere satıldığı ancak Tarım ve Orman Bakanlığının çiftçilerin Hayvanların yem ihtiyacını çok düşük fiyata arpa tedariki TMO üzerinden yaparak gidermek için bu güzel çalışmayı başlatıldı . Hayvanları olmayan kişilerin arpa alımını el birliği ile engellememiz ve yapılan bu güzel hizmete gölge düşürmemek hepimizin görevidir. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Tarım ve Orman Bakanımıza yetiştiricilerimize bir çok kalemde verdikleri destek ve hibeler yetiştiricilerimize can suyu olmakla beraber üretimlerinde verimlilik artırmaktadır Arpa tedarikin yapılarak düşük fiyatla yetiştiricilerimize verilmesi yetiştiricilerimizi ciddi anlamda rahatlatmıştır.

Bir 2 kişi görseli olabilir

 

Şahsım ve yetiştiricilerimiz adına çok teşekkür ediyorum şükranlarımı sunuyorum hayvancılıkla uğraşmayan kişilerin arpa alımlarına başvuru yapmaması için gerekli kontrollerin hassasiyetle yapılması gerekmektedir. Tüm yetkililerin hassasiyetle elbirliğiyle gerekli kontörlerin yapılması konusunda gereken iş ve işlemlerin yapılması ve önlem alınması tüm yetkilerden yetiştiricilerimiz adına talep ediyoruz. Biz Ağrı İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği olarak yapılacak her türlü çalışma İçin elimizi taşın altına koymaya hazırız yeterki yetiştiricimiz mağdur olmasın.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.