CEVDET YILDIRIM `DAN GAZİANTEP’E GAZİLİK UNVANI VERİLİŞİNİN 101. YIL DÖNÜMÜ MESAJI « HABERR

SON DAKİKA

CEVDET YILDIRIM `DAN GAZİANTEP’E GAZİLİK UNVANI VERİLİŞİNİN 101. YIL DÖNÜMÜ MESAJI

Bu haber 08 Şubat 2022 - 0:59 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Ucuz Web Tasarım

Cemax Group Yönetim Kurulu Başkanı Gaziantepli İş Adamı Cevdet Yıldırım, Gaziantep’e “Gazilik” unvanının verilişinin 101. yıl dönümü vesilesiyle bir mesaj yayınladı.

Yıldırım mesajında, İstiklal Mücadele’sinin sembol şehirlerinden Gaziantep’e, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazilik unvanı verilişinin 101. yıl dönümü onurla yaşadıklarını belirtti.

Ülkenin tam bağımsızlık yolundaki ilerleyişinde, Gaziantep’in destansı mücadelesinin Anadolu’nun diğer şehirlerine moral ve ilham kaynağı olduğuna dikkati çeken Yıldırım , şunları kaydetti:

“Şahinbeyler, Şehitkâmiller, Karayılanlar ve nice isimsiz kahramanlar işgalciler karşısına iman dolu, korkusuz yürekleriyle dikilmiş, nüfusunun dörtte biri şehit düşen şehrimizi düşman çizmelerine çiğnetmemiştir. Kuvayı milliye ruhuyla unutulmaz bir istiklal mücadelesi veren Antep halkı, kanları ve canları pahasına vatanlarını savunarak Kurtuluş Savaşı’mızın unutulmaz zaferlerinden birini bizlere miras bırakırken, şehrimize de Gazilik unvanını kazandırmıştır. Bu unvanı, büyük bir onur, vakar ve sorumlulukla taşımaya ve tarihimize yön veren değerlerimiz üzerinde titremeye devam edeceğiz.

Bu duygularla, Gaziantep’imize Gazilik unvanı verilişinin 101. yıl dönümünü coşkuyla kutluyor, canlarını ortaya koyarak bu aziz şehri düşman işgalinden kurtaran 6 bin 317 kahraman şehidimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok