MEHMET KIZIL’DAN 12 MART İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ MESAJI « HABERR

SON DAKİKA

MEHMET KIZIL’DAN 12 MART İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ MESAJI

Bu haber 12 Mart 2022 - 19:47 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Ucuz Web Tasarım

Kızıl Group Yönetim Kurulu Başkanı İş Adamı Mehmet Kızıl, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünün 101’inci yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kızıl, Bugün; büyük şair, düşünür ve mücadele adamı aynı zamanda insan olarak da mükemmel bir örnek, gerçek bir karakter abidesi olan Mehmet Akif Ersoy’un Türk Milleti’nin bağımsızlık ve vatanı uğruna verdiği eşsiz mücadeleyi destansı bir şekilde anlattığı İstiklal Marşı’mızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 101’inci yıl dönümünü kutluyoruz.

 

İstiklal Marşımız; kalemiyle, kağıdıyla, sözleriyle istiklal yazan, milletin hislerine tercüman olan şair Mehmet Akif Ersoy’un güçlü ve hisli kaleminden çıkmış Türk Milleti’nin esarete boyun eğmeyeceğini gösteren yeniden ayağa kalkışın destanıdır.

 

Aziz milletimiz, kendisine armağan edilen bu eşsiz marşın her kıtasını, her bir dizesini kalbinin derinliklerinde hissetmeyi sürdürecek, mısralarda yer alan ortak idealleri, ortak duygu birliğini ilelebet muhafaza edecektir.

 

Bu kıymetli gün vesilesiyle; İstiklal Marşımızın Şairi Mehmet Akif ERSOY’u ve başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere Milli Mücadelemizin Şanlı Kahramanlarını ve Aziz Şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyor; vatan semalarında aziz bayrağımızın, yüreklerde de İstiklal Marşımızın daim olmasını diliyor, değerli hemşehrilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

ABDULLAH YİĞİT –İSTANBUL

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok